| fabian123321233 a întrebat:

am Windows 8.1 și îmi apărea jos în colsul de la dreapta așa:

Windows 8.1 Enterprise Evaluation
Windows License is 90 days
Build 9600

Și acuma îmi arată:

Windows 8.1 Enterprise Evaluation
Windows License is expired
Build 9600

dar mi se stânge PC-ul în fiecare oră, este un anumit hack sau o opțiune ca sa măresc Windows License?
cine ma ajuta îi dau o fundă sau poate doua cu mai multe detalii!

Răspuns Câştigător
| Doctorfishadi a răspuns:

Salut in primul rand.
Ce zici tu acolo inseamna licenta a expirat, iar mai sus zicea ca iti expira in 90 de zile.
Ai putea sa cumperi o licenta de la un magazin de profil, dar nu merita banii.
O varianta prin care scapi ieftini este sa il reinstalezi iar, daca mai ai cd-ul va functiona din nou pentru 90 de zile.
Daca nu intaleaza-l din nou la un service.Il poti pirata cu o licenta de pe net,dar se apara bine si nu cred ca gasesti,plus ca nu-i prea legal,insa nici sa descarci sausa copiezi muzica nu-i legal happy. Stingerea calculatorului inseamna ca ori windows-ul se duce, caz in care trebuia sa se restarteze, nu sa se stinga definitiv, ori ca una din componentele pc-ului se supraincalzeste, in special procesorul.Descarca everest home premium, este mai usor de utilizat si dala computer, sensor, apoi iti apare temperatura procesorului si a hardisk, nici una sa nu depaseasca 50 de grade daca procesorul este Intel, iar daca este Amd sa nu depaseasca 60 de grade.Caz in care depaseste foloseste un cooler mai mare si schimba-i pasta termoconductoare.Dar asta dupa ce rezolvi windows-ul, ca sa nu muncesti degeaba, apoi sa vezi ca era de la windows happy.
Te salut,
Adrian

4 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Ti-a expirat versiunea de Windows. Acum va trebui sa o cumperi ca sa o folosesti incontinuare.
Nu stiu daca am sau nu voie sa-ti dau link la un vanzator. Daca nu, imi cer scuze:

http://www.emag.ro/......D8L3JBBBM/

Licenta asta mi se pare destul de ok (ca pret). Este la acelasi nivel cu un OEM.

Numai bine, Shin;)

| express11 a răspuns:

Ti-a expirat licenta windows.trebuie codkey pentru windows daca ai daca nu trebuie sa iei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe net Windows Loader 8.1!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deschide Comand Prompt(Admin) si scrie asa: slmgr -rearm.Copie exact ce am scris eu dupa puncte si da paste in consola.Vei mai avea 90 zile drept de folosinta.