| anonim_4396 a întrebat:

are ceva daca am lasat modemul de la internet 48 de ore aprins incontinuu? Adica vreau sa spun, se poate arde? Sau consuma mult?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Orice obiect bagat in priza se poate arde. Ele sunt facute sa reziste mai mult, in principiu. Ideea este ca daca l-ai primit de la provider, el trebuie sa ti-l si schimbe.

| darrio2007 a răspuns:

Nu are nimic.Il am de 4 ani si nu il scot decat cateodata cand nu merge netul.Pentru resetare.In 4 l-am scos de 3 ori.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu nu am mai scos modelul din priza de prin 2010. Echipamentele de genul sunt facute sa mearga non stop

| gelu1970 a răspuns:

Eu nu am oprit routerul de un an.

| Zaygon a răspuns:

La mine sta zi si noapte si se opreste doar cand se ia curentul.

| AmaliaMarilena a răspuns:

Eu îl am aprins de când am primit laptopul acum un an. Se stinge doar atunci când se oprește curentul. Nu are nimic insa se încălzește foarte tare și nu este bine să folosești mereu laptopul /calculatorul. (Eu îl folosesc cam 6 ore pe zi și este de ajuns). Funda?

| Norbert170 a răspuns:

Eu il am aprins de vreo 3 ani laughing)
nu are nimic stai linistit

| adiz07 a răspuns:

Nu... eu l am lasat aprins de cand l am cumparat laughing) si nu s a ars. asta inseamna 1 an