| erik20 a întrebat:

as dori să achizitionez o placa video sh, si anume un GTX 650 TI, cum aș putea să o testez să fiu sigur că nu mi-se strică in cateva zile. ( nu dispun de un buget pentru ceva nou + nu prea pot strange eu bani. )

4 răspunsuri:
| IIIshaneIII a răspuns:

O probezi sa meraga bine in jocuri, si te uiti pe spatele placii sa nu fie circuitele galben-maronii-inegrite (inchise la culoare ) lipiturile, circuitele trebuie sa fie albe, daca sunt inchise la culoare inseamna ca a fost reparata si se strica in 2-3 saptamani, 2-3 luni maxim

| erik20 explică (pentru IIIshaneIII):

Am inteles, si alte modalitati mai sunt? Din cate am auzit, cica sa o testez cu cu un program ( FurMark ) 5-10 minute sa vad daca da crash, se blocheaza, artefacte sau se opreste etc

| IIIshaneIII a răspuns (pentru erik20):

Da, poți să o probezi și cu fur Mark oricum din propria experiență îți spun că mai repede se blochează într-un joc, decât în fur Mark dacă are probleme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merita un 650 in 2018. Strange macar de 950 TI sau 1050.