| GoX93 a întrebat:

Vreau sa-mi achizitionez o placa video si nu pot ajunge la o decizie finala. De aceea am nevoie de cateva sfaturi in legatura cu un model de placa video. Precizez ca vreau sa fie Nvidia si dispun de un buget de maxim 370 lei

3 răspunsuri:
| buzucan a răspuns:

Citeste aici cateva sfaturi de achizitie http://recomandare.info/2012/placa-video-sfaturi-de-achizitie.html

| Niiiicu a răspuns:

Salut,cand ia o placa video nu te uita la faptul ca are 1 giga ci te uiti la cati biti are, ca degeaba are 1 giga daca e pe 64 biti, ca nu e buna, mai bine una de 256 mega pe 128 biti sau de 512 mega pe 128 biti, la bani astia cam asta iti poti lua(una de 256 pe 128 biti e 150 lei)

| DjZen a răspuns:

Nvidia Palit 512 Mega pe 128 biti. Fii atent cauta placa video sa fie GDDR5 pentru ca sunt cele mai bune la rata de transfer