| Andrei_Denis_1999 a întrebat:

As dori si eu sa stiu daca as folosii in loc de procesor Intel dual core 3 ghz sandybrydge si o placa video de 1 gb nVIDIA GeForce GT 610, un procesor Intel core i3 de 3.4 ghz cu placa video integrata in procesor si sa nu mai cumpar aceea placa video nVIDIA gt 610 si sa raman cu cea integrata in procesor? M-ar Ajuta in performanta jocurilor cel cu i3 si video integrat sau cealalta optiune?
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| MitroKta a răspuns:

De obicei placile integrate nu prea te ajuta in gaming. Numai daca ai si multi rami. Si daca placa video 'e dispusa' sa ia din rami sa ii foloseasca ea. Adica, pe specificatiile ei trebuie sa scrie 'up to' si un nr de mb de ram. Cu cat e mai mult cu atat mai bine. Dar sunt si altele care conteaza, versiunea de pixel shader, etc. Ti-am zis aia dedicata e mult mai sigur ca te va ajuta.

1 răspuns:
| Andrei_Denis_1999 explică:

Pai cea de 1 gb dedicata NVIDIA GEFORCE 610 GT are pixel shader 5.0!