| Wanted2 a întrebat:

As putea monta pe placa aceasta de baza http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/biostar/am1ml/, piesele acestea http://www.pcgarage.ro/......t-1000mhz/ si de ce sursa am nevoie?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Memoria da, placa video da. Desi e o idee foarte proasta, pentru ca placa aia video ofera performante egale cu integrata, deci efectiv arunci banii pe geam. Ai deja vreo componenta sau vrei sa achizitionei curand ceva?

| vidii a răspuns:

Da,sunt compatibile.dar avand in vedere ca ai placa de baza am1, presupun ca nu vrei sa pui procesor 1150 nu?
Placa aia video este foarte slaba cand vine vorba de gaming, poti reda continut blu-ray sau 1080p pe youtube dar sa nu te astepti la gaming,poate doar jocuri mai vechi.
Ca sursa,iti recomand sa pui una mai calitativa pe partea electronica si protectii, nu se stie niciodata la o fluctuatie de tensiune daca sistemul tau va mai "trai" sau va ajunge printre morti, zic si eu
Cum a spus si sltlp, vrei sa achizitionezi un sistem nou sau ai deja placa aia de baza? Daca vrei unul nou sa ne spui si noua ce buget ai, la ce-l vei folosi.

| Wanted2 explică:

Nu am luat nimic doar am vrut sa ma informez inainte sa cumpar

| Wanted2 explică:

Ati putea sa imi recomandati o configuratie de gaming pana in 500 lei nu am preferinte foarte mari.