| ily10 a întrebat:

as vrea sa achiziționez un laptop și nu știu ce sa ma hotărăsc între MacBook și laptop cu Windows.Laptopul o sa îl folosesc pentru navigare web și ma interesează sa meargă cât mai rapid! Buget 3200 RON!

6 răspunsuri:
| Kingsley a răspuns:

Hmmm. La 3200 un MacBook cu componente bune nu o sa gasesti. Mai okey la bugetul asta unul cu Windows.

| JusTPauL a răspuns:

O sa se miste bine macbook-ul mai ales cu un ssd.
Daca e doar pentru navigare web ai putea alege si unul cu windows ceva mai ieftin, un i3+ssd e suficent.

| anonimg a răspuns:

Intrebarea este: ai mai folosit MacBook? Daca nu, atunci la un moment dat poate nu o sa-ti mai placa sistemul de operare. Daca o sa ai probleme cu sistemul de operare, te descurci ca sa il faci singur cand ai nevoie sa il repari de exemplu "până dimineață"?
Sau stii cum se instaleza programele? Le gasesti usor?
Si la aspectele acestea trebuie sa te gandesti.

| untu a răspuns:

Mergi cand ai timp la un magazin:ALTEX, DOMO, FLANCO, MEDIAGALAXY, etc... si vezi acolo si sa le alegi un laptop bun pentru navigare si sa faci probe de lucru pe un bancul de lucru!

| DavidoffUser a răspuns:

La Apple platesti doar firma si tehnologia lor la display(retina) care intr-adevar e foarte tare, dar pentru performanta trebuie sa scoti 50 de milioane +
Ia-ti pe windows si nu vei regreta.

| ily10 explică:

Multumesc pentru raspunsuri mi-am luat un macbook air 2015 second cu 50 de cicluri arata ca nou si sunt multumit cum se misca.,.