| Paul_Emanuel_2003 a întrebat:

Bună seara! As dori să îmi achiziționez un laptop, dar sunt indecis. Nu știu ce să aleg între PC cu Windows sau MacBook Air/Pro cu MacOs. Menționez ca folosesc foarte mult Photoshop, Lightroom, Adobe Effects, Premiere Pro etc., dar și întregul pachet Microsoft Office deoarece sunt licean și fotograf & videograf. Menționez și faptul ca nu am mai folosit niciodată un MacBook, dar nu cred ca acest lucru ar fi un incovenient in a-mi achiziționa unul. Voi ce îmi recomandați? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| MagicOneT a răspuns:

Suita Adobe este foarte bine optimizata pe Mac, daca ai fondurile necesare, mergi pe "mar". Te vei obisnui rapid si cu sistemul de operare, e foarte bine organizat si intuitiv.

2 răspunsuri:
| Robert150103 a răspuns:

Recomandarea mea e un Microsoft surface laptop 2. E usor de carat si platesti pentru calitate

| Ionut_Denis_1980 a răspuns:

Salut, contează ca poate în Windows te descurci mai bine decât pe MacBook.