| Cojocaru_Razvann_1997 a întrebat:

As vrea sa imi construiesc un calculator pentru gaming dar nu stiu daca acest calculator este bun : Procesor + placa video - AMD A4 X2 6300, 3700MHz, 1MB, Socket FM2, Box + amd radeon hd8370d,placa de baza - Asus A55 A55BM-E, socket FM2+,memorie ram - Kingmax 2048MB DDR3, 1600MHz, FBGA Mars (doua din astea), hard-disk - HDD WD Blue 500GB, 7200rpm, 16MB, SATA 3, sursa - Inter-Tech SL-500A, 500W, carcasa - Segotep PS-371D, ATX, fara sursa, Black. Vreau sa imi fac un calculator de gaming dar sa fie maxim 950 lei si vreau sa imi ruleze toate jocurile (nu neaparat pe ultra, chiar si pe low).Va rog foarte mult sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| streethunter a răspuns:

Sistemul este in regula sa zic.dar nu iti vor rula toate jocurile.battlefield splinter cell nu cred ca vor rula, si daca vor rula vor merge sacadat. oricum la buget nu cred ca gasesti ceva mai bun.

2 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

N-ai nici o sansa sa-ti ruleze toate jocurile, nici pe low la o rezolutie mica

Răspuns utilizator avertizat