| vladehg a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un netbook pana in 1200-1300 de lei.Eu ma gandeam la un acer aspire one dar nu stiu pe care sa il iau. Vreau sa il folosesc pentru navigarea pe net, programe de compus muzica si jocuri get gta sanandreas care sa mearga la rezolutie minima. Daca aveti si alte sugestii spuneti.

2 răspunsuri:
| iChaz a răspuns:

Salut. Unul din cele doua:

1. http://www.pcgarage.ro/......nux-black/

2. http://www.pcgarage.ro/......pus-black/

Cauta mai multe info despre ele, vezi poate gasesti ce jocuri merg pe ele. Dpdv al specificatiilor, sunt cam pe aceeasi linie. La Acer ai 12 luni garantie, la Dell ai 24 luni. Acer are o generatie de procesor Atom mai noua, Dell are frecventa mai mare a memorieri RAM. Ambele vin cu DDR3. Din cele doua, pot spune ca as lua Acer, chiar daca are numai 12 luni la garantie. Eu am un Aspire One 150 (a doua generatie de netbook-uri) de vreo 3 ani si merge pana acum fara probleme (s-a cam dus bateria, dar mi se pare normal).

| NoChanceForUs a răspuns:

HP 625. Bun la toate.