| EmiliaSd88 a întrebat:

As vrea sa invat sa fac o animatie(film animat). Imi puteti explica de ce am nevoie pentru al putea realiza?(unelte, programe)

3 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Depinde ce fel de animatie.
Daca vrei animatie gen stick man, poti face cu flash professional.
Pentru animatii gen shrek sau ice age, iti trebuie multe...

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Iti trebuie
1.echipa
2.imaginatie
3.cunostinte de programare(ca nu faci un om cu o mana in loc de cap si alta mana in loc de...)
4.programe cu care sa editezi (Adobe premier de ex)
5.sa fi destept...

| dtodoran a răspuns:

Cit de curind o sa anuntam cind va avea loc primul curs de initiere in lumea animatiei - www.animationmagazine.eu - dtodoran@gmail.com