| maruneakflorin a întrebat:

as vrea să-mi cumpăr această placă video si nuj dacă mi se potrivește la calculatorul meu asta e placa mea de baza Lenovo Intel p35/31/g33/31, sursa e de 450 w si procesorul Intel pentium dual core 1, 8 mghz iar rami 3 gb ddr2.Dau funda.

http://m.emag.ro/placa-video-sapphire-amd-radeon-r7-240- 1024mb-gddr5-128bit-hdmi-dvi-vga-11216-01-20g/pd/D1P81BB BM/

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Intel p35/31/g33/31 e chipsetul gogule, nu placa de baza...greu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic ai putea sa o conectezi, dar de ce vrei sa iti schimbi doar placa video?
poate ar trebui totusi sa stringi mai multi bani si sa iti iei alt pc...
Acuma na daca vrei sa il ti pentru paint si word si eventual jocuri care is facute inainte de 2009-2010 (sau cu graficile de atunci) atunci ar fi bun si asa

| Andreiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Salut! Si eu am avut aceeasi problema si am rezolvat-o cu ajutorul acestui site: https://pcpartpicker.com/list/