| Alex_Constantin_1993 a întrebat:

as vrea sa stiu ce upgrade as putea face acestui laptop
( https://m.emag.ro/......EGRLTBBBM/ ) in special procesorul, va rog frumos, ce părere ați avea,

Răspuns Câştigător
| benzu a răspuns:

Pentru a schimba procesorul trebuie sa se schimbe placa de baza deoarece exista un SOCKET special pentru procesorul tau. Un upgrade pe partea de procesor nu se mai poate.

Poti pune un HDD SSD si inca o placuta de 4 GB de RAM si atunci ar fi mult mai ok. Nu este un laptop de gaming indiferent ce upgrade ii vei face.

Trebuie curatat de praf si pusa pasta la procesor si la placa video si va functiona mult mai bine.

5 răspunsuri:
| AkimZew a răspuns:

Procesorul nu este foarte bun insa depinde ce vrei sa faci cu acel laptop

| sierra1 a răspuns:

Procesoru NU il schimbi. Dacă vrei mai poti băga memorie RAM sau un HD mai mare. Atât! Cine îți spune altceva, te aburește!

| denisTiky a răspuns:

Nu merge linkul

| Alex_Constantin_1993 explică (pentru AkimZew):

Nimic asa important, jocuri low dar vreau un pic de performanță in +, am ssd