| IoNuTz96 a întrebat:

Mai este o saptamana pana o sa imi cumpar un laptop nou dar inca nu gasesc nici o oferta si nici componentele hardware nu imi convin. As vrea sa ma ajutati sa imi gasesc un latpop bun si sa imi recomandati si o firma buna. Cateva lucruri care vreau sa le am la el sunt urmatoarele: Procesro Intel Pentium sau Celeron min 2 GHZ, memorie interna ( ram ) min 4 gb, Hdd min 300 gb si peste 5400 rpm, placa video min 1 gb DEDICATA! preferabil nVidia GeForce, microfon, 2 difuzoare audio stereo, USB 2.0 daca se poate si 3.0, culoare neagra sau maro, daca se poate tehnologie icecool pentru a fi tot timpul rece adica sa nu se incalzeasca, baterie buna, si acum urmeaza cel mai prost lucru, adica vreau sa se incadreze in maxim 2.000 lei. Am gasit un laptop pe eMag exact la 2.000 lei adica asta ( http://www.emag.ro/laptop-acer-aspire-5742zg-p624g50mncc -cu-procesor-Intel-174-pentium-174-dual-core-p6200-2-13g hz-4gb-500gb-nVIDIA-geforce-gt-610m-1gb-linux-brown-lx-r yb0c-003/pd/EGRLTBBBM/ ) dar stocul a expirat, si eu chiar online vreau sa imi cumpar pentru ca cei de la magazinele romanesti sunt... siti voi cum, si pe langa asta daca comand online exista si acea lege care ma protejeaza si imi permite sa returnez produsul in maxim 30 zile si primesc banii inapoi. Multumesc mult, dau funda! :D ( Va rog sa cititi cu atentie cerintele mele pentru laptop sa nu ma trezesc iara ca imi dati link la un lapotp cu placa video de 512 mb, multumesc :D )

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Nu numai e-mag există în tot internetul ci sute de magazine mult mai ieftine și cu produse mult mai de calitate decât de acolo.De bun ce îi îi tot face reclamă. Dacă că uitai pe shopmania.ro găseai asta:
http://www.vexio.ro/......aro_P38249
Ar îndeplinii cerințele tale și deși procesorul nu mă prea încântă că e pentyum dual și seriile i5 și i7 în taie, este o alegere bună. Sepoate upgrada la ram în timp, placă video nVIDIA de 1gb, eu zic că pentru un portabil(știi că portabilele de serie low-end că nu mai aste îs pe la noi nu se înțeleg cu gamming-ul, deși vânzătorii vă mint sunținând contrariul asta ca să deie de lucru service-urilor agreate de ei.).
Dacăvrei un laptop special pentru gamming încearcă Alienware(un altfel de Dell).Așa arată:
http://www.alienware.com/Landings/laptops.aspx
Dar și prețul lui ajunge cu tot cu transport undeva la 6000-10000 de lei, depinde de ce performanțe îți alegi să aibă.Ce sunt la noi nu recomand că sunt low-end-uri. Dacăvrei calitate atunci de aici poți comanda și ți-l poți personaliza cum vrei tu.
Succes

1 răspuns:
| John1973 a răspuns:

Uite aici un laptop bun http://bit.ly/1C6jpnp