| IoNuTz96 a întrebat:

Mai este o saptamana pana o sa imi cumpar un laptop nou dar inca nu gasesc nici o oferta si nici componentele hardware nu imi convin. As vrea sa ma ajutati sa imi gasesc un latpop bun si sa imi recomandati si o firma buna. Cateva lucruri care vreau sa le am la el sunt urmatoarele: Procesro Intel Pentium sau Celeron min 2 GHZ, memorie interna ( ram ) min 4 gb, Hdd min 300 gb si peste 5400 rpm, placa video min 1 gb DEDICATA! preferabil nVidia GeForce, microfon, 2 difuzoare audio stereo, USB 2.0 daca se poate si 3.0, culoare neagra sau maro, daca se poate tehnologie icecool pentru a fi tot timpul rece adica sa nu se incalzeasca, baterie buna, si acum urmeaza cel mai prost lucru, adica vreau sa se incadreze in maxim 2.000 lei. Am gasit un laptop pe eMag exact la 2.000 lei adica asta ( http://www.emag.ro/......EGRLTBBBM/ ) dar stocul a expirat, si eu chiar online vreau sa imi cumpar pentru ca cei de la magazinele romanesti sunt... siti voi cum, si pe langa asta daca comand online exista si acea lege care ma protejeaza si imi permite sa returnez produsul in maxim 30 zile si primesc banii inapoi. Multumesc mult, dau funda! :D

Răspuns Câştigător
| Trynda a răspuns:

A, scuze. Am gresit produsul. http://www.pcgarage.ro/......1gb-black/ asta e. Ai placa 1gb, procesor i3, 4gb ram, 500gb hdd.

Nu gresesc in legatura cu pc. Ai vazut tu cumva laptop cu placa video de 4gb si bus de 386 biti? Eu nu cred. Ai vazut laptop cu procesor i7 la frecventa de 4.3 ghz? Pai nu, ca ia foc. Laptopurile sunt si de gaming dar sunt overpriced si nu merita sa cumperi un laptop de gaming.

Asus-ul de ti l-am aratat acum e bun. Am gresit eu atunci, stiam ca ii zice x55 dar nu m-am mai uitat la specs. Bafta.

5 răspunsuri:
| Trynda a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/......n-8-black/

Asus-ul asta e bun. Ti-l recomand. Chiar m-ar interesa sa vad cum merge. Daca ti-l cumperi sa imi spui si mie cum se comporta. Componentele sunt foarte bine si poti face ce vrei de la jocuri la multimedia/office. Cei de la pcgarage sunt seriosi. Te poti baza pe ei. Eu mi-am luat mereu de pe pcgarage orice mi-a trebuit. Ai garantie de returnare 30 de zile si garantie 2 ani. Poti suna oricand daca ai probleme cu laptopul si transportul e gratis si la garantie si la comanda. :D

E performant laptopul, mie cel putin imi place. Insa nu renunt la Vaio-ul meu pentru un Asus :D. Pentru gaming recomand totusi Pc, am cateva laptopuri si un pc, niciun laptop nu intrece pc-ul. Ai mai multe posibilitati.

| IoNuTz96 explică (pentru Trynda):

Man am specificat mai sus ca imi trebuie min 1 gb placa video, in legautra cu afirmatia ta "Pentru gaming recomand totusi Pc", gresesti. Exista laptopuri gaming care intrec PC-urile cu mult. Tocmai de aceea vreau min 1 gb ca sa pot sa joci si jocuri care cer cerinte video mari.

| IoNuTz96 explică (pentru Trynda):

Da ai dreptate laughing multumesc mult, cred ca o sa il cumpar big grin uite aici adresa mea de mess ionut.precup96, poate o sa mai am nevoie sa te intreb niste chiestii, multumesc inca odata big grin

| Trynda a răspuns (pentru IoNuTz96):

Adauga-ma la prieteni pe TPU mai bine, eu nu intru pe mess big grin Eu sunt cu Skype. Cu placere, impartasesc si eu ce stiu.

| Trynda a răspuns (pentru IoNuTz96):

A, scuze. Am gresit produsul. http://www.pcgarage.ro/......1gb-black/ asta e. Ai placa 1gb, procesor i3, 4gb ram, 500gb hdd.

Nu gresesc in legatura cu pc. Ai vazut tu cumva laptop cu placa video de 4gb si bus de 386 biti? Eu nu cred. Ai vazut laptop cu procesor i7 la frecventa de 4.3 ghz? Pai nu, ca ia foc. Laptopurile sunt si de gaming dar sunt overpriced si nu merita sa cumperi un laptop de gaming.

Asus-ul de ti l-am aratat acum e bun. Am gresit eu atunci, stiam ca ii zice x55 dar nu m-am mai uitat la specs. Bafta.