| anonim_4396 a întrebat:

Astazi mi s-a stricat monitorul, desi unitatea merge. Deci nu se mai aprinde beculetul acela la monitor, am incercat sa bag firele mai bine, dar fara nici un rezultat. De la ce credeti ca poate fi?
P.S. Nu are treaba cu unitatea, e in stare perfecta. Va multumesc, dau funda!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa atingi odata locul unde beculetul ar trebui sa arda, pe urma misca cablul de cateva ori (cablul care merge de la monitor in priza).
Ori cu cablu este problema, ori cu monitorul.

| vidii a răspuns:

Daca ai placa video dedicata,esti sigur ca, cablul de la monitor este bagat in ea, si nu in cea integrata (care s-ar putea sa fie inexistenta)
Daca da, incearca sa vezi daca merge monitorul la vreun prieten de-al tau, daca merge pot fi 3 probleme
1. Ori nu ai bagat cablul bine, in mufa corecta
2. Placa video este pe duca
3. Cablul monitorului are probleme (daca zici ca nu se aprinde beculetul, este cablul pentru alimentare)

| K0sti a răspuns:

Credem ca poate fi de la monitor! Deja fiind evident acest lucru, nu crezi?

| premiumself a răspuns (pentru K0sti):

Normal ca e evident ca este de la monitor, logic, nu? Tocmai asta explicam si mai jos ca n-are treaba cu unitatea. Dar oricum, l-am reparat intr-un final

| K0sti a răspuns (pentru premiumself):

Pai si atunci?