| Aleksandru97 a întrebat:

Azi am incercat sa fac un radio online. Am facut toate setarile la winamp si SHOUTcast DNAS dar cand dau "conectare" imi apare o eroare in consola DNAS.

"[yp_add] yp.shoutcast.com gave error (nak)
[yp_add] yp.shoutcast.com gave extended error (Cannot see your station/computer (IP: ip-ul meu:8000) from the Internet, disable Internet Sharing/NAT/firewall/ISP cache (Connection timed out))"

Am oprit firewall, dar din ce ma inteles trebuie sa pot "forward-ez porturi". Eu am un modem de la UPC, si am inteles ca asta se face din setarile lui.

Stiti cumva cum as putea sa rezolv problema?

Funda!

1 răspuns:
| Krixxus a răspuns:

Trebuie sa ai frecventa mp3 de 64kb/s
verifica daca nu cumva e mai mica