| FlorinutZzZ a întrebat:

Cand deschid Photoshop cs3 si dau New > Selectez dimensiunile > OKe si dupa dau place/open si pun o poze sa o editez : Cand o pun pe fundalul creat de mine din photoshop poza apare alb/negru... Inainte aparea cu culorile ei big grin Cred ca am umblat eu pe undeva big grin

Imi puteti spune cum fac sa apara iau cu culorile ei? big grin

3 răspunsuri:
| StefanKogut a răspuns:

I-ai facut o masca, si acum iti arata masca si nu obiectul respectiv. Nu stiu excat commanda, dar cauta optiunile de mascare(Mask) pe care le ai.

| ValentinCN a răspuns:

Uita-te ori in optiunile mastii, ori in setarile crearii unui nou document, sa nu fi ales din greseala sau sa nu fi setat din greseala "Grayscale".
Vad ca esti incepator, astfel iti recomand site-ul http://lectii-photoshop.com/, acolo vei gasi raspuns la multe intrebari!

| Nica_Monica_1979 a răspuns:

New-dimensiunile-rezolutia - color mode= aici sa schimbi din setarea din Grayscale in rbg color.