| JakeXDD a întrebat:

Cand incerc sa descarc ceva, browserul (Microsoft) imi da eroare. De ce?
Are cineva o solutie?
Funda.

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

Din moment ce nu iti merge nici pe Chrome, cred ca ai o problema mai mare, gen vreun virus care blocheaza anumite situri sau cereri catre servere externe. In browserul Microsoft poti sa mergi la internet options si sa apesi pe cele 2 butoane de Reset/Restore Default settings de pe ultimul tab. Da-i o scanare cu Kaspersky Removal Tool https://www.kaspersky.com/......moval-tool

O alternativa ar fi sa-ti instalezi Firefox Portable sau Vivaldi (cu optiunea Standalone) si sa le adaugi AdBlock Plus sau uBlock. Daca ajungi la pluginuri, poti sa le dezactivezi pe restul (poate asa isi revine si Chrome).

9 răspunsuri:
| SatanaM a răspuns:

Ai incercat google chrome?

| JakeXDD explică (pentru SatanaM):

Nu pot de pe Chrome, imi apar reclame pe orice site la fiecare 2-3 secunde.

| untu a răspuns:

Incearca sa descarci MICROSOFT FIX IT (center) si va depana toate problemele legate de browsere si de calculator!

| SatanaM a răspuns (pentru JakeXDD):

Exista add block

| cristi202 a răspuns (pentru SatanaM):

Add Block Plus e un add-on la Firefox. Are cumva si Chrome ceva de genul?

| SatanaM a răspuns (pentru cristi202):

Da, toate au!

| cristi202 a răspuns (pentru SatanaM):

Eu nu stiam decat de Firefox. happy

| SatanaM a răspuns (pentru cristi202):

Toate au si in plus unele functioneaza la toate!

| JakeXDD explică (pentru tpuuser999):

Mersi de raspuns. happy