| Robert_Robert_2001 a întrebat:

.Cand intru intr-un joc pe laptop. oricare joc nu imi apare full screen adica e full screen dar are niste margini negre in parti stie cineva cum sa nu imi mai apara chestiile alea negre la jocuri in parti ca pe desktop nu imi apar... doar la jocuri

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Acele margini negre iti apar din cauza faptului ca formatul rezolutiei jocului nu este acelasi cu formatul rezolutiei native a ecranului.
Ex: Jocul este in formatul 4:3 si ecranul are formatul 16:9
E mai bine daca iti afiseaza cu acele bari negre, altfel al latii imaginea si nu ar fi placut vizual.