| vladehg a întrebat:

Ce ati alege dintre Lg L70 si Vodafone smart 4 sau/si Vodafone smart 4 turbo? Argumentati raspunsul. Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

LG.Cele făcute special pentru firme mi se par știfturi personalizate cu softuri create special pentru de exemplu Viodafone ce este practic tot OS-ul de bază dar împopoțonat cu o temă specifică Vodafone-ului, aplicații dezvoltate special pentru Voda; aplicații ce nu folosesc nimănui și nu se pot dezinstala, iar în cele mai multe cazuri aceste tipuri de soft de pe ele încetinesc funcționarea telefonului, că sunt cam de calitate proastă, deși mirajul este că funcționează, clientul neavând termen de comparație cu softul original; dar ăsta e comerțul modern. Miciună pe față și „promoții" doar la suprafață. Succes

| stlucian a răspuns:

Dupa specificatii Vodafone smart 4 turbo:

CPU Quad-core 1.2 GHz Cortex-A7
NFC Yes si cam atat:

http://www.gsmarena.com/vodafone_smart_4_turbo-6507.php

http://www.gsmarena.com/lg_l70_d320n-6285.php

Dar daca vrei parerea mea tot pe LG as merge.Nu prea am incredere in OS-ul Vodafone chiar daca are un procesor mai bun nu cred ca-l foloseste la capacitate maxima. Oricum asteapta si alte pareri de la cineva care foloseste un astfel de telefon dar sa stii ca parerea mea ramane neschimbata.
Orice ai alege sa-l folosesti sanatos si mult(pana la o noua achizitie) :-bd

| LTAA a răspuns:

LG L70

| Thebestkiller a răspuns:

Eu sincer as alege Lg-ul.Mi se pare mai sigur decat cele de la Vodafone.

| paulmicutz a răspuns:

Dintre toate e mai bun Vodafone smart 4 turbo, are procesorul bun, camera acceptabila luand in considerare pretul. Banuiesc ca ai sa-l folosesti mai mult pentru sunat si dat mesaj. Eu sincer te-as indruma spre un Samsung galaxy s2 plus. Eu am avut si nu m-a dezamagit in nici o privinta, nu avea lag scotea poze bune, mergeau majoritatea jocurilor. Bafta!