| Matei005 a întrebat:

Ce parere aveti despre acest monitor: http://www.pcgarage.ro/monitoare-led/aoc/i2369vm-23-inch -6ms-silver/? Este bun pentru gaming?

P.S. A fost recomandat de un reprezentant Pc Garage.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

E ips deci nu e foarte ok. IPS-urile sunt foarte bune, pentru ca reproduc culorile foarte bine, insa in gaming is slabe, deoarece foarte des ips-urile au ghosting. Plus ca timpul de raspuns nu e specific unui monitor de gaming.

| halogen001 a răspuns:

Nu l-am vazut in functionare, dar specificatiile sunt foarte bune: ecran IPS, deci culori si unghiuri de vizualizare bune, diagonala mare, consum redus 25W, conectivitate buna 2 HDMI, 1 Display Port, 1 VGA, Timp de raspuns bun 5 milisecunde, contrast normal 1000:1. Acum depinde practic cum se vede si daca tine bine in timp.