| Robyroberto32 a întrebat:

cei priceputi in IT, am o intrebare simpla. Ce sa aleg o placa video fara alimentare suplimentara sau cu alimentare suplimentara? De ce? De exmplu racirea pc-ului meu nu este cea mai buna, ar fi mai convenabil sa aleg cu alimentare suplimentara sau fara? Exista vreo diferenta in termeni de incalzire? P.S sunt acelasi model de placa video gtx 750 ti (care necesita exact acelasi numar de w) doar ca una are alimentare suplimentara, iar cealalta n-are. ( respectiv gainward 2gb edition, si Asus oc )

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Salut
Nu este nicio diferenta de performanta intre una cu alimentare separata si cealalta fara deoarece placa video consuma putin ~60w.

Recomand la 480 lei : http://bit.ly/1Skqutb

Care este bugetul maxim?

| Robyroberto32 explică:

Deci sa inteleg ca sunt egale atat in termeni de performanta cat si in termeni de consum si incalzire