| Roby3663 a întrebat:

Contul meu de Facebook si Instagram sunt dezactivate de aproape 1 luna (maine se implineste). Mai trebuie sa astept mult? "Confirma-ti identitatea. Contul tau a fost dezactivat." Facebook. "Afla cum iti poti restabili contul" Insta. Am inteles ca asta nu e permanent

19 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

E permanent pana iti confirmi identitatea. Eu am pierdut un cont pentru ca nu mai aveam mail-ul. Acolo se trimitea ceva pentru verificare.

| Roby3663 explică (pentru Demidol):

Pai daca dau sa confirm identitatea imi da chestia aia ca e dezactivat

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Roby3663):

În decursul lunii, tu nu le-ai trimis nicio copie a unui act de identitate/pasaport cu care să confirmi identitatea?

| Roby3663 explică (pentru floresdemayo):

Ba da de nu stiu cate ori. Si nu mi-au raspuns inapoi

| Demidol a răspuns (pentru Roby3663):

Vad ca le-ai trimis CI. Asteapta, sunt multi de verificat.

| Roby3663 explică (pentru Demidol):

Pai cat? Cineva mi-a zis ca trebuie sa astept intre 14-28 zile. Adica pana maine gen. Si ca nu ii permanent

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Roby3663):

Dacă răspunsul ar fi fost negativ, te-ar fi informat a doua zi.
Mai trimite-le incă o dată o copie ( încercuieste cu o culoare numele si data nasterii (daca esti sigur/ă că datele personale coincid 100% cu cele menționate pe Facebook) și roagă-i să se grabească fiindcă se apropie ziua prietenilor tai si Facebook e singura cale prin care îi poti contacta, singurul mod prin care le poti transmite un gând frumos. Inventează ceva ( daca se apropie ziua ta, ar fi cu atât mai bine, să sperăm că vor încerca să te înțeleagă că iti vrei prietenii aproape).
Mesajele/ comunicarea să fie in limba engleză.
Să știi ca înainte cu câțiva ani, Facebook a redeschis conturi după 4-5 zile, nu stiu de ce au devenit atât de nepăsători la ora actuală. Probabil, s-au plictisit...

| Demidol a răspuns (pentru Roby3663):

"Cineva" o fi confundat cauza suspendarii. Una e pentru postari neadecvate si alta pentru confirmarea identitatii.

| Roby3663 explică (pentru Demidol):

Da-mi mesaj pe insta. Sau cei care stiu cazu dati mesaj pe insta ca sa vb mai usor. @roby. 3663

| Demidol a răspuns (pentru Roby3663):

Cu regret, nu am Instagram. Nu imi place sa fac fotografii cu telefonul. Le fac cu camera foto. Iar instagramul nu e facut pentru PC.
Apoi, mai mult nu stiu.

| Roby3663 explică (pentru Demidol):

Pe messenger atunci daca ai.

| Demidol a răspuns (pentru Roby3663):

Ti-am spus ca mai mult nu stiu sa-ti spun despre Facebook.

| Roby3663 explică (pentru Demidol):

Pai atunci trebuie sa astept sau? Ca nu mai inteleg. Am facu sute de cereri si am dat poza cu buletinu. Si nu-i de alta ca ma pisam pe ele conturi dar amintiri, prieteni multi, etc.

| Demidol a răspuns (pentru Roby3663):

Ai de ales? Asteapta.
Dar daca acolo cand vrei sa intri in cont, iti permite, mai trimite-le o data copia actului de identitate.

| Roby3663 explică (pentru Demidol):

Ce sa imi permita? Gen daca am descarcat documentu de identitate de pe contul nou ca am postari si de astea. Le accepta? Ca nu sunt false ca tot eu sunt.

| Demidol a răspuns (pentru Roby3663):

Nu, daca iti permite sa trimiti ceva. Ca e posibil sa fie blocata si aceasta varianta pentru ca ai trimis una.

| Roby3663 explică (pentru Demidol):

Ok. Eu am trimis. Mesaj 0. Eu vreau sa stiu doar cat dureaza. Scuze ca insist dar totusi asa de nepasatori sunt astia?

| Demidol a răspuns (pentru Roby3663):

Ori au mult de lucru, ori chiar sunt nepasatori.

| Roby3663 explică (pentru Demidol):

Mda sunt nepasatori