| Melenguesa a întrebat:

Cred ca stiti jocul GTA, mai precis SaMp. Pentru a face nivel, trebuie sa stai cat mai multe ore intregi pe calculator.
Anyway, intrebarea mea este daca 'merita' sa imi pun calculatorul pe StandBy, sau Hibernate(nu stiu care e mai rentabil), peste noapte, si daca netul va merge pe perioada StandBy/Hibernate.
Daca scrieti si o comparatie, intre calculator aprins si standby/hibernate(ma refer la consum), m-ar ajuta foarte mult.
Funda! Mersi mult.

2 răspunsuri:
| Arhix a răspuns:

Pai daca chiar vrei sa faci ore poti ca peste noapte sau in timpul scolii sa il lasi pe pauza si sa opresti monitorul sau daca ai laptop sa il pui pe hibernare.Eu te recomand ca pe anumite servere admini sa iti dea warn/kick pentru ca stai afk mult timp.Credema am patit si eu am primit pe un server warn si kick doar ca am lasat pc-ul pornit in timpul scolii.Fi precaut si anunta pe cineva care este on sa spuna ca tu ai teme de facut.Ti-am spus asta e valabil pentru serverele mari sau cele cu un regulament strict. Sper sa reusesti sa faci cat mai multi bani/ore etc si sa ajungi Owner laughing

| WarThunder a răspuns:

Joaca-te pe el pana cand te plictisesti, apoi il dai in bara si il lasi in stand-by.Netul sigur o sa mearga in stand-by.
In legatura cu comparatia..hibernate strica jocul in bara si il lasa asa (consuma mult), iar stand-by-ul inchide practic calculatorul, salvand jocul. Sper ca te-am ajutat si nu iti cer funda, ea fiind primita cand ajuti cu adevarat