| xGamerZ212 a întrebat:

Salut TPU, credeți ca un oneplus 9 e mai satisfăcător decât un s20 ultra? Eu am s20 ul, am avut un oneplus 7t de care am fost foarte mulțumit, pun întrebarea asta deoarece am auzit ca s au prostit, recomandați oneplus 9? Sau s20 ul meu ultra? (Ma și joc)

1 răspuns:
| literallythesamebruh a răspuns:

Nu sunt fan One UI, nu am incercat vreodată OxygenOS de pe OnePlus dar dacă ar fi să aleg, aș merge pe OnePlus 9.

De ce? Pentru că este optimizat mult mai bine decât un Samsung in același segment de preț, de oriunde l-ai cumpără îl găsești cu același procesor (Snapdragon 888), in timp ce Samsung face o mare țigănie vânzând terminale cu procesoare Exynos (cele mai proaste din breaslă) pe plan global și pe cele cu Snapdragon le comercializează în USA; fidelitatea la OnePlus este mult mai bună și de asemenea au și camere eficiente.
De partea cealaltă nu putem spune că avem dezavantaje, dar toate calitățile cu care este înzestrat S20 Ultra sunt complet năruite pe plan global de procesorul prost conceput. Dacă vei căuta review-uri pe net, vei vedea foarte multi utilizatori nemulțumiți fix din acest motiv. Avem și la Samsung camere super (cu zoom digital 100x chiar), baterie care ține, încărcare decent de rapidă, display avantajos și cu o rezoluție superioară lui OnePlus etc. Dar fără un procesor capabil să ducă aceste funcții, eu merg pe OnePlus.