| cristian123456 a întrebat:

cum conectez un televizor jvs la wifi pe telefon?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este JVC nu jvs, vai! Nu spui daca e smart sau altfel.

| ziftode a răspuns:

Daca TV e smart, atunci cauta pe google
daca TV nu e smart atunci, pe wifi, NU POTI, doar pe cablu hdmi pentru respectivul telefon!

| cristian123456 explică (pentru darrio2007):

Ce destept esti...

| cristian123456 explică (pentru ziftode):

Am reusit sa il fac pana la urma, acum nu reusesc sa intru pe Netflix, imi apare o imagine albastra inchis

| ziftode a răspuns (pentru cristian123456):

Pe telefon iti merge Netflix fara tv?

| cristian123456 explică (pentru ziftode):

Nu am incercat, am televizorul conectat la wifi, nu la telefon

| ziftode a răspuns (pentru cristian123456):

"acum 15 ore | cristian123456 a întrebat:
Sall TPU, cum conectez un televizor jvs la wifi pe telefon?"

atunci, ce treaba are telefonul in intrebarea ta? tongue
ai facut hotspot pe telefon si i-ai dat wifi televizorului? sau ce?

iar pe TV ai intrat pe Netflix pe browserul de internet sau pe aplicatia "Netflix"?
incearca pe aplicatie, e special gandita pentru TV-ul tau daca ai putut sa o instalezi!

| cristian123456 explică (pentru ziftode):

Cand am pus intrebarea am incercat de pe telefon si nu a mers, dupa am conectat la wifi.pe Netflix intru de pe aplicatie, am buton special pentru Netflix, cum am si pentru Youtube(Youtube merge si Netflix nu

| ziftode a răspuns (pentru cristian123456):

Inteleg, incearca sa te duci in setari, la aplicatii
sa fortezi stop la aplicatie, sa ii cureti cache-ul, datele
daca tot nu merge, dezinstalezi si sa restartezi aplicatia
daca tot nu merge incearca sa resetezi tot tv-ul la setarile de fabrica

| cristian123456 explică (pentru ziftode):

Ms frate, daca te cunosteam dadeam o sticla de vin, nu ii dadeam de cap niciodata

| ziftode a răspuns (pentru cristian123456):

Cu placere!

| darrio2007 a răspuns (pentru cristian123456):

Merci, mă flatezi! Aveam casetofon JVC cand nici parintii tai nu erau nascuti.