| anonim_4396 a întrebat:

Cunoasteti o modalitate prin care sa-mi schimb IP-ul la laptop?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vnp, proxy sau un simplu restart la router / conexiunea de net daca ai IP dinamic

7 răspunsuri:
| dolceromania a răspuns:

Cea mai utila dar mai scumpa este sa schimbi din el placa de retea, nu stiu cum e la tine ansa am vazut motele care se scoate accea placa!

| Vali_Valentin_2001 a răspuns:

Man nu ai cum sa iti schimbi Ip-ul
Si te-ai gandit macar ce e ala Ip?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

User suntserios, poti scrie si intr-un singur raspuns, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Stiu ce este adresa IP. Dar in trecut am avut probleme cu unu' care tot intra la mine pe PC si se folosea de IP. Oricum, multumesc!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

User RobertN, cand am scris eu primul raspuns era un gigelus care ii recomanda sa isi cumpere alta placa de retea... gigelus care si a sters raspunsul intre timp... asa ca nu mai comenta aiurea

| doctorandus a răspuns (pentru suntserios):

Lucru care oricum nu e asa de prostie precum pare... la unele modemuri de cablu (fara parte de router) a schimba MAC-ul clientului asigura schimbarea IP-ului. Deci alta placa de retea inseamna alt MAC si deci alt IP. Sigur, la un laptop e greu de schimbat placa de retea, dar o placa de retea PCMCIA sau USB tot merge.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce facea ma? Intra la tine in pc si se folosea de ip, suna interesant, dar este ceva inexistent, nu exista solutie reala sau sa fie real ce spui tu.