| BiscuiteCuCiocolataa a întrebat:

big hug Deci ieri am primit ca si cadou de ziua mea un telefon Nokia 5230 si astazi dupa ce l-am formatat am inceput sa imi pun melodii pe el si momentan am 7 melodii pe el si 2 poze si un card de 1 GB.Si am vrut sa imi mai pun o melodie si dup` ce am dat accept [eu imi trim chestii de pe calk pe tel cu bluetooth] imi spune `Not enough memory to perform operation.Delete some data first.` Iar eu vreau sa stiu ce sa fac si as mai vrea sa stiu unde pot vedea ce am pe card si cum pot pune chestii pe card. Multumesc mult :* blushing FUNDA celui care ma lamureste!

4 răspunsuri:
| Biank_7620 a răspuns:

Buna.
Poi daca ai cablu de date e mai bine tongue
eu cred ca daca le tr prin bluetooth ti sa salveaza pe memoria din tel si nu memoria cardului si trebuie sa le muti tu...tongue
Bafta happy

| virusake a răspuns:

Daca transferi prin bluetooth, dupa ce salvezi melodiile (preferabil pe card) sterge si mesajele aferente. tongue

Meniu => Mesaje => Mesaje primite => si sterge-le pe toate care au sigla bluetooth. tongue

Cand dai memorare unei melodii o sa ai doua optiuni: Memorie telefon si Cartela de memorie. Salveaza-le pe cardul de memorie. tongue

| fif2002 a răspuns:

Vezi ca ai bagat melodiile in memoria telefonului, cardul la Nokia este denumit cu o litera de ex: "Card D:"
iti recomand sa iti instalezi Nokia suite sau ovi suite (le gasesti pe ambele pe situl Nokia gratuit) Cu unul din aceste programe o sa poti vedea cardul si sa pui muzica pe el chiar si prin bluetooth

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine alege ca toate salvarile sa fie pe card si nu in memoria telefonului. Memoria interna este destul de micuta din pacate