| BiscuiteCuCiocolataa a întrebat:

big hug Deci ieri am primit ca si cadou de ziua mea un telefon Nokia 5230 si astazi dupa ce l-am formatat am inceput sa imi pun melodii pe el si momentan am 7 melodii pe el si 2 poze si un card de 1 GB.Si am vrut sa imi mai pun o melodie si dup` ce am dat accept [eu imi trim chestii de pe calk pe tel cu bluetooth] imi spune `Not enough memory to perform operation.Delete some data first.` Iar eu vreau sa stiu ce sa fac si as mai vrea sa stiu unde pot vedea ce am pe card si cum pot pune chestii pe card. Multumesc mult :* blushing FUNDA celui care ma lamureste!

4 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Daca transferi prin bluetooth, dupa ce salvezi melodiile (preferabil pe card) sterge si mesajele aferente. tongue

Meniu => Mesaje => Mesaje primite => si sterge-le pe toate care au sigla bluetooth. tongue

Cand dai memorare unei melodii o sa ai doua optiuni: Memorie telefon si Cartela de memorie. Salveaza-le pe cardul de memorie. tongue

| fif2002 a răspuns:

Vezi ca ai bagat melodiile in memoria telefonului, cardul la Nokia este denumit cu o litera de ex: "Card D:"
iti recomand sa iti instalezi Nokia suite sau ovi suite (le gasesti pe ambele pe situl Nokia gratuit) Cu unul din aceste programe o sa poti vedea cardul si sa pui muzica pe el chiar si prin bluetooth

| Biank_7620 a răspuns:

Buna.
Poi daca ai cablu de date e mai bine tongue
eu cred ca daca le tr prin bluetooth ti sa salveaza pe memoria din tel si nu memoria cardului si trebuie sa le muti tu...tongue
Bafta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine alege ca toate salvarile sa fie pe card si nu in memoria telefonului. Memoria interna este destul de micuta din pacate