| MisterTheGamer a întrebat:

Daca imi schimb windows-ul se sterg date de pe calculator?

Răspuns Câştigător
| shannygelu a răspuns:

Cand instalezi alt windows trebuie sa formatezi partitia pe care ai avut windowsul in cazul in care nu ai virusi daca ai virusi trebuie sa formatezi toate partitiile deci automat pierzi datele salveaza le pe un stick apoi faci instalare pui un antivirus apoi scanezi stick ul.

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Ti se sterg toate datele numai de pe partitia pe care instalezi Windows-ul.
In rest, nu.

| dorin1990 a răspuns:

Poti sa selectezi cand dai format partitia pe care nu doresti sa se stearga, dar mai bine il formatezi tot si iti pui dinainte pe un dvd programele care vrei sa le pastrezi.

| dariusel a răspuns:

Depinde! De exemplu daca datele tale sunt in partitia " c " ( ca de obicei ) si schimbi windows-ul da se sterg, dar daca le ai in alta partitie sa zicem " D" nu se sterge nimic, dar daca tii neaparat sa il schimbi si sa pastrezi tot il poti instala inca o data tot in partitia " C " si il stergi pe cel vechi baftawinking

| Deea_Andreea_1997_QbtP a răspuns:

DA se sterge mi s-a intamplat crying

| LaurOne a răspuns:

Trebuie sa umbli undeva si nu se sterg cauta pe yt! funda.