| Xenoverse a întrebat:

Daca reinstalez un windows de vreo atatea ori la un laptop la cateva luni ar putea sa cedeze hard diskul?

7 răspunsuri:
| anonim9324782 a răspuns:

Cineva a mai intrebat asta http://zipteria.com/6xvQ vezi daca in comentari e ceva de ajutor

| LexTerOp a răspuns:

Cred ca da, mai degraba schimba-l odata la 4 luni

suntserios
| suntserios a răspuns:

Hardul cedeaza dupa un anumit ciclu de citiri/scrieri. e destul de irelevand de cate ori pui sau scoti sistemul de operare insa nu vad de ce practic ai face aceasta reinstalare la cateva luni

| Ovidiu_Edvard_1988 a răspuns:

Daca ai unu bun nu pot instala sistemul de operare de cate ori vrei numa sa fie cd bun orginal sau ma rog. dar acelasi daca bagi altul s-ar putea dupa 2, 3 ori sat dea ecran albastru 0070700xxx

| LPCTSTR a răspuns (pentru Ovidiu_Edvard_1988):

Scuza-ma, dar TPU impune ca un raspuns sa fie cat mai corect gramatical.
Daca doresti sa scrii un raspuns, scrie-l pentru toata lumea in limba romana, nu in limba ta si in nici un caz nu il scrii cum se aude.
Pe TPU este interzisa folosirea cuvintelor inventate iar stricarea cuvintelor ale limbii romane reprezinta dovada ca nu s-a prea trecut pe la scoala.
Aici intra si exprimarea, exprimarea este cheia catre o intelegere cat mai buna a interlocutorului.
Pentru nerespectarea acestor mici "reguli" nu numai ca vei da dovada ca nu ai trecut pe la scoala dar si contul va fi suspendat.

Iar in acest caz, eu iti sugerez sa iti repari tastatura si sa consulti Gramatica Limbii Romane.
Iar pentru o mai buna intelegere, foloseste cratima si apostroful.

Bula
| Bula a răspuns:

Orice este suprasolicitat cedeaza mai repede.
Hard disk-urile rezista la folosinta normala intre 3-10 ani sau chiar mai mult, iar SSD-urile pana la 500-1000 scrieri complete.
Daca instalezi si configurezi bine, respectiv iti intretii laptop-ul (de calitate) bine, atunci nu trebuie sa reinstalezi windows-ul, fiindca se poate repara la nevoie.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Cand crapa inima in el