| Alexen a întrebat:

Am un laptop Sony Vaio modelul VGN-FW11ZU. Incerc sa imi reinstalez windows-ul dar la un moment dat imi da o eroare ceva gen ca hard driverele nu sunt instalate. Am pus alt hard, dar tot nu merge. Ce ar putea avea?

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Care e eroare mai exacta? Incearca sa dai un copy paste. Nu-ti detecteaza driverele sau cum?

| Alexen explică (pentru CM7YRE):

Nu mi le detecteaza

| CM7YRE a răspuns (pentru Alexen):

Daca nu ti le detecteaza s-ar putea sa fie si de la hard, dar din moment ce zici ca ai pus 2 se poate sa vina si din mufa aceea de citire/scriere (arata cam asa http://images6.okr.ro/......00_700.jpg ) Daca nici de-aici nu e se poate sa fie de la placa de baza. Totusi ce eroare iti da? Apare asa? http://ww2.justanswer.com/uploads/SP/space143/2013-06-30_145149_no-hdd.jpg Daca da, e una din problemele de mai sus. Poti totodata sa incerci alt windows sau cu o unitate optica externa, dar nu garanteaza ca o sa te ajute.

Răspuns utilizator avertizat
| Kriss96 a răspuns:

Dar hard driverele laptop-ului le-ai incercat? Ai zis ca ai instalat alt hard. Daca te referi la hard drivere atunci trebuie sa fie cele ale laptop-ului. Nu "alt hard". E ca si cum ai instala pe Samsung drivere de HTC. Clar nu ar merge. Apropo ce eroare iti da mai exact?

| Alexen explică (pentru Kriss96):

Am inlocuit hard disk-ul