| NicolaeMihai a întrebat:

dat fiind faptul ca in martie urmeaza sa-mi achizitionez un desktop, exista mici probleme care ma macina de pe acum :)) la momentul actual am 2 sisteme intre care oscilez, dar inca nu sunt hotarat. totodata vreau sa va spun ca bugetul alocat este de maxim 2000 lei, o sa va las link de la sisteme si va cer parerea...problema e nu ca performanta, ci de faptul ca nu am incredere nici in partenerul de la eMAG de unde e unul dintre sisteme, dar nici in siteul cel ...si alte sisteme nu prea am vazut..mai exact as vrea sa stiu experientele voastre cu cele 2 site-uri. daca sunt de incredere s-a.m.d
Link sisteme:https://www.emag.ro/......DNKWZSBBM/

http://www.cel.ro/......Co1NTUq-l/

Orice sfat e bine venit..intentionez sa folosesc sistemul pentru jocuri low in mare parte..medium cateva si edit si programare, mersi.

Răspuns Câştigător
| IonutR1 a răspuns:

Sunt foarte ok acele sisteme pe care le-ai ales tu, iar eu ti l-as recomanda pe cel de la Emag deoarece si sistemul pare putin mai breaz si sunt si putin de mai mare incredere. doar ca eu iti recomand altceva. Mai asteapta putin, incearca sa mai stangi bani si sa iti cumperi acest PC: https://www.pcgarage.ro/......4gb-gddr5/ Nu e diferenta mare de pret, dar e o alegere foarte buna. Acel 1050Ti te v-a ajuta sa te joci cu setari in Medium-High, si chiar vei putea ultimele jocuri aparute pe piata: Assassin; s Creed Odisey, Battlefield 1 si multe altele. Acuma ramene la alegerea ta, dar cel pe care ti l-am recomandat chiar a fost testat intr-o multime de jocuri si vei sti sigur ca nu te v-a dezamagi. Multa bafta!