| Burcea_Valentin_1999 a întrebat:

DAu funda
Daca am in pc o placa video nVIDIA gforce gt 430 2 gb gddr3 128 bits port sa o schimb cu un gtx gddr5 128 bits?
sau alt model ggdr5?
Vreau sa joc gta 5 pe hight la minim 55-60 fps

Răspuns Câştigător
| Hitback a răspuns:

Normal ca poti. GDDR5 sunt superioare celor GDDR3.

8 răspunsuri:
| Mandeliu a răspuns:

Doamne,visezi departelaughing))))))))))))))))))))))

Vorbind serios, diferenta e minima, irosesti bani degeaba.Pentru a avea 60 de fps-uri depinde si mult de procesor si de cat RAM ai, ma rog, 8GB sunt destui.Dar sa zicem ca ai restul, atunci niste optiuni ar fi: GTX 1050 Ti; GTX 970; GTX 1060; RX470; R9 380; RX 480.

Mult succeswinking

| Burcea_Valentin_1999 explică (pentru Mandeliu):

Mersi ori cum m-ai ajutat destul mi-ai dat niste placi video bune de gtx stiuam dar de rx, r9 nu stiam mersi!

Răspuns utilizator avertizat
| Burcea_Valentin_1999 explică:

Gen Daca asi pune un Gt 730? are 8 ram si procosr i3 3.3 ghz Skyline si placa video gt 430 2gb

| CPAElites a răspuns (pentru Burcea_Valentin_1999):

GT 730 are cam ACEIASI PERFORMANTA ca GT 430...
Iti recomand un GTX 1050 TI ( daca monitorul tau are intrare vga nu va functiona ) sau GTX 950 care poate transmite semnal pe vga.