| ToxicTpu a întrebat:

am o placa de baza MSI h55m-e23. memoria ram de 4 gb si procesorul Intel i3- 3.06 ghz. placa mea video este nVIDIA 8400gs. vreau sa o schimb. ce model de placa gddr3 ar fi buna pentru jocuri?

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

Mergi pe un GT 440 GDDR5: http://bit.ly/H6bjOp
Se va descurca bine pe monitorul tau si nici nu vei avea probleme cu sursa pentru ca are un consum destul de scazut.

9 răspunsuri:
| IulianP a răspuns:

Si o placa video cu GDDR5 va fi compatibila cu placa ta de baza.
Spune ce buget ai.
Ce sursa detii?
Ce monitor ai?

| ToxicTpu explică (pentru IulianP):

Maxim 350 ron. sursa de 400w. monitor BenQ.19"

| ToxicTpu explică (pentru IulianP):

Dar dar pe placa mea de baza scrie ca suporta directx 10 si asta are directx 11 este vreo problema?

| ToxicTpu explică (pentru IulianP):

Si mentionez ca am gddr3 nu gddr5

| IulianP a răspuns (pentru ToxicTpu):

Atata cat ai un slot PCI-E pe placa de baza, poti pune orice placa video fie ea cu GDDR2, GDDR3 sau GDDR5.
Iar in legatura cu DirectX nu va fi nici o problema.

| ToxicTpu explică (pentru IulianP):

Multumesc frumos!

| IulianP a răspuns (pentru ToxicTpu):

Cu placere.

| IulianP a răspuns (pentru ToxicTpu):

Mergi pe un GT 440 GDDR5: http://bit.ly/H6bjOp
Se va descurca bine pe monitorul tau si nici nu vei avea probleme cu sursa pentru ca are un consum destul de scazut.

| Riderx1 a răspuns:

Sau oricare alta care are slotul PCI Express 2.0 x16