| ionutfabii a întrebat:

dau funda ..ghz la pc cu ce te ajuta?

4 răspunsuri:
| ionutfabii explică:

Sau mhz ce inseamna se aseamana cu ghz explicati mi va rog

suntserios
| suntserios a răspuns:

Este frecventa procesorului.
Cu cat frecventa e mai mare cu atat proceseaza mai repede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De asemenea, 1GHz este 1000MHz. Uita-te de asemenea la numarul de nuclee, un i7 octacore(8 nuclee) desi gasesti la 2. 8GHz bate un Celeron G1840 care are tot 2. 8GHz (dar are doar doua nuclee). Deci si frecventa si numarul de nuclee, din ce sunt in cantitate mai mare, din atat proceseaza mai repede.

| UserRo10 a răspuns:

Frecventa de functionare a procesorului. Cu cat mai mare, cu atat mai ok. Daca procesorul este de generatie mai noua, cu atat mai bine