| Roby3663 a întrebat:

De 1 luna mi-a fost dezactivat contul de Facebook. Chestia ce nu o inteleg ii ca in momentul in care mi-a dezactivat Facebook-ul imediat mi-a dezactivat si insta-ul. Ii de drept erau asociate. Dar de ce m-a banat si pe Instagram? Ca eu nu am trimis nimic pornografic pe insta. Am trimis formulare la Instagram si mi-a venit cum ca nu sunt eligibil sa il folosesc (dar eu n-am trimis nimic sa zici ca da e pe drept). Cat trebuie sa astept? Sau ce sa mai fac? Va rog ajutati-ma.

9 răspunsuri:
| Danut2017vasile1989Andrei a răspuns:

Nu trebuie să aștepți! Sună la Facebook de luni până vineri între orele 08 și 20. Condiția este că trebuie să știi engleza! pentru mai multe detalii, mă poți contacta pe Facebook facebook.com/nastasa.marcel.daniel.2004. Te pot ajuta cu asta!

| Danut2017vasile1989Andrei a răspuns:

Ai primit o terță mare de spam-uri sau reportări. Ai postat imagini cu anumită persoană(publică/nu) fară acordul ei?

| Roby3663 explică (pentru Danut2017vasile1989Andrei):

Ti-am dat mesaj

| Roby3663 explică (pentru Danut2017vasile1989Andrei):

Nup. Am trimis ceva pornografic pe Facebook si m-au banat din start. Si la fel si pe insta pentru ca aveam conturiile asociate. Si pe insta n-am postat cine stiu eu ce. Ad pornografic 0. Dar mna.

| Manu12 a răspuns:

Salut. Și eu am pățit la fel, mi-au dezactivat fără motiv și nu mi-au spus pentru cât timp. Tu ai primit un răspuns pe mail cu ceva concret?

| Roby3663 explică (pentru Manu12):

We’ve determined that you're ineligible to use Instagram. To learn more about Instagram's policies, please read our Community Guidelines:

https://help.instagram.com/477434105621119/?ref=cr

For safety and security reasons, we can't provide additional information about why your account was disabled. We appreciate your understanding, as this decision is final. Cam asta.

| Manu12 a răspuns (pentru Roby3663):

Cam asta am primiti și eu, dar de la Facebook. Crezi ca mai sunt șanse sa-l primim înapoi?

| Roby3663 explică (pentru Manu12):

Da. Cica dupa 6 luni ar trebui sa ti-l reactiveze ei de buna voie. Pt ca teoretic ii blocat

| Manu12 a răspuns (pentru Roby3663):

Asa mult sa dureze? Eu citisem pe grup ca de obicie dupa o luna, maxim 3 luni ziceau altii