| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile cand pornesc pc se aud niste zgomote de la sursa, dupa cateva secunde dupa ce a pornit pc nu se mai aude deloc acel zgomot. Care sa fie problema? straight face

Răspuns Câştigător
| valentin75 a răspuns:

Salut! Poate fi vorba de ventilator, ai de demontat 4 suruburi si desfaci sursa (asta daca nu mai ai garantie), o cureti de praf, iar ventilatorului ii pui 2 picaturi de ulei(ulei de mecanisme fine, nu cel de la bucatarie), daca este capsulat ventilatorul il inlocuiesti cu unul nou (la cel capsulat nu ai acces la ax). Bafta!