| FR3SH a întrebat:

Salut, 2 zile la unitatea centrala al pc-ului mei se aude un zgomot foarte puternic ( un bazait tare ) cand pornesc calculatoru asa face mereu... de 2 zile intruna... dar zgomotu acela (bazaitu) tine 2 secunde si se opreste ( sa fie problema de la setarile din bios? am umblat ca prostu pe acolo si nu stiu ce sa fac )

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Problema vine de la sursa, 99% sunt sigur ca este o sursa de 70 ron, o pocnitoare, la alea se strica ceva de asta suna asa (stiu di propia experienta), nu mai pun mana pe surse dinalea

Răspuns utilizator avertizat
| Me2 a răspuns (pentru FR3SH):

Iti recomand o sursa de calitate, la un pret decent
http://www.pcgarage.ro/......f-es-400w/

3 răspunsuri:
| calmopenmind18 a răspuns:

happy vezi sa nu fie ventilatorul (cooler). In bios nu prea ai ce strica...