| tigru18 a întrebat:

De ce la drone tine bateria putin?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Deaorece are bateria foarte mica, ca sa poata sa fie usor si sa zboare.

| sierra1 a răspuns:

Dragă messi, dacă-i pui dronei tale ditamai bateria, oare mai zboară?

| Rotazi a răspuns:

Pentru ca sunt mai solicitate decat alte dispozitive.

| P3d1a a răspuns:

Trimit extrateresti raze invizibile catre drone ca sa nu zboare prea sus sa le ciocneasca ozeneurile.

Tu ce crezi? O drona are 4 motoare, cateodata 6, si o singura baterie.

| P3d1a a răspuns:

Inca o chestie. Daca ai platit peste 300-400RON pe drona ta, si tine mai putin de 5-10 minute dupa ce ai incarcat-o la maxim (normal ar fi 15-20min), atunci s-a uzat bateria si trebuie inlocuita.