| UserDeTpu a întrebat:

De curand, mai exact astazi, am schimbat windows-ul la un laptop! Inainte sa i-l schimb internetul mergea fara probleme! Dupa ce am schimbat windows-ul am constatat ca internetul nu mai merge! Cablul de internet este bagat. numai ca numai merge! Am intrat in Device manager si am vazut ca nu imi apare Network Adapters! Nu il am deloc! Si cand dau sa detecteze problema zice "Windows did not detect a properly installed network adapter. If you have a network adapter, you will need to reinstall the driver." Ce as putea face sa rezolv aceasta problema! Am URGENTA nevoice pana luni!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://support.lenovo.com/......book/20129
Vezi unde scrie "Component" mergi cu sageata pe " Retelistica: LAN (Ethernet) si la "Pick an OS" iti alegi ce sistem de operare ai.

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa-i instalezi driver-ul. Trebuie cautat pe net (daca n-ai CD-ul de instalare), luat pe un stick sau CD si copiat si instalat in laptopul tau. Ce laptop ai? Denumirea si modelul.

| UserDeTpu explică (pentru Salontanul):

Lenovo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am patit ceva asemenator si am chemat o persoana care se pricepea mai bine, a mers o perioada, dar dupa nu, asa ca am schimbat din windows 10 in window 7 si tot nu a mers happy iar dupa o perioada am instalat din nou windows 10 si acum merge fara probleme... App nu ma pricep la explicatii happy

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru UserDeTpu):

Si modelul? Vezi ca scrie pe spate.

| UserDeTpu explică (pentru Salontanul):

B570e si la model name zice: 20129

| untu a răspuns:

Este o problema la conexiunea cu internetul, dar vezi la modem (router) Trebuie scris codurile la setari! Mai bine chemi specialistul (asistenta in IT) de la firma respectiva in care te-ai abonat!

| George_Buzincu_1994 a răspuns:

Baieti am pus intrebarea si la altii. am reinstalat windows'ul iar dupa instalarea placii video, atunci cand dau restart, dupa ce se incarca windows'ul ecranul se inchide, adica blacklight nu blackscreen. ce pot sa fac?

| UserDeTpu explică (pentru Salontanul):

Multumesc, patroane! big grin

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru untu):

Nu e nicio problema la conexiune cu net ul si nici nu e nevoie sa chemi "asistenta in IT" pentru instalarea unui driver

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru UserDeTpu):

Cu placere!