| noroK1 a întrebat:

Buna,am un laptop Acer Aspire 3020, si nu reusesc nicicum sa instalez placa wireless...am incercat cu broadcomm si foxconn si nu a mers.La placa wireless scrie ca este Intel(R) PRO/Wireless LAN 2100 3b Mini PCI Adapter,am descarcat driverul pentru placa,l-am instalat si cand se instaleaza imi spune driver couldn`t install properly,daca dau la device manager la network adapters il vad, doar ca are! si nu merge...ma poate ajuta inea/

Răspuns Câştigător
| luckkky a răspuns:

Intra aici :http://www.touslesdrivers.com/index.php?v_page=29 la mes drivers apoi "lancer detection" apoi installation du plugin si o sa-ti dea sa salvezi un program mic, il instalezi pe ala si apoi iti arata ce ai si ce nu ai instalat in laptop, iti poti actualiza toate driverele si le poti instala pe cele pe care nu le ai, te trimite direct pe pagina care trebuie, tu doar salvezi si instalezi;) sper sa te descurci

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Driver-ul bun e cel de Intel.Cunosc treaba cu driverii dați în băti de joc de cei de la Acer că li lene să facă cd cu driveri pentru fiecare model.
Încearcă să instalezi driver-ul din automatic updates(vezi și in important și în optionals).Ăla ar trebui să fie cel 100% actualizat și compatibil cu sistemul tău.
Succes

| CM7YRE a răspuns:

Http://www.acer.ro/ac/ro/RO/content/support
Cauta-l dupa seria laptopului si ar trebui sa-ti dea driverele.

| jhonny999 a răspuns:

Pentru recuperare urmeaza pasi.
Scrii in Google Touslesdrivers, click pe Mes drivers.descarca programul Maconfig.si install click pe butonul Lancer la Detection, iti va scana PC si iti va afisa driverele necesare, sau versiuni mai noi la driverele pe care le are Computerul tau.descarca drivarul Wireless si install

| supermdmario a răspuns:

De ce nu incerci sa instalezi driverul respectiv cu windows update? este cel mai simplu si eficient.
mergi la control panel-system-windows update-check for updates.si ai sa vezi ca iti v-a instala singur acel driver.cu conditia sa fii conectat la internet si sa ai windows activat.