| babuin21 a întrebat:

De curand mi-am cumparat un calculator, tin sa precizez de la inceput este nou. Totul frumos a ajuns acasa, si cand sa dau sa-l aprind poc se aprinde 2 secunde se stinge si facea asta incontinuu pana l-am oprit. Dupa vreo 30 min, si-a revenit o mers. Si apoi l-am stins sa vad daca face in contiunare asa, si exact asa a inceput sa faca (se aprinde 2 secunde se stinge) rezolvare?

Răspuns Câştigător
| Muresan_Marius_Ioan_1975 a răspuns:

Daca e nou, du-l(trimte-l) in service.Pot sa fie mai multe sursa subdimensionata si/sau probleme de racire procesor, probleme cu ramul.

5 răspunsuri:
| Bogdann1107 a răspuns:

Verifica hardul de la el este nu are cum sa buteze + inca o verificare la memoria Ram sa fie fixata cum trebuie!
Daca nu merge dul la ei inapoi sa nu treaca mult timp!

| Andri123 a răspuns:

Ai garantie Nu? Am 2 variante pentru tine.1 S-a stricat sursa
2.Placa de baza.

| ionutborcea a răspuns:

Frate e de la Hard verificăl bagăl la loc poate a ieşit verifică toate firele dacă nu sunt arse schimbăle dacă sunt verifică totul Fundă?

| NLS a răspuns:

Data trecuta erai cu alte variante (nu primeste semnal monitorul).
Oricum, ti-am zis deja ce e de facut.

| babuin21 explică (pentru NLS):

L-am rezolvat, ca l-am bagat la televizor si acolo a emis semnal. Am problema e, ca trebuia sa cumpar un adaptor vga-hdmi nu vga-dci, ca nu e bun ala vga-dci in general.