| Ionascu_Stefan_1999 a întrebat:

am si eu o problema la calculator, pana astazi mi-a mers perfect, am incercat sa il aprind si am intampinat o problema, se stinge dupa 2-3 secunde.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intră in protectie de aceea se opreste, deoarece o piesă consumă excesiv si calculatorul se protejează, trebuie verificat la un servis, poate fi sursa, sau altceva, nimeni nu ti l poate repara de acasa, trebuie sa il desfacă si sa i masoare toate piesele din sursă, poate este un condensator umflat sau devalorizat, sau o diodă si de aceea numai porneste.

| Seby271995 a răspuns:

Probabil s-a ars sursa. Va trebui schimbata