| Nicoleta9173 a întrebat:

Hei TPU, vreau sa stiu daca a mai întâmpinat cineva problema mea, am un pc luat la mana a 2 a si am următoarea placa video:
-video: sapphire radeon R7 370
Totul a fost bine si frumos la inceput pana cand intr-o zi cand ma jucam, mi s-a stins monitorul, dar pc ul a ramas pornit, la inceput am crezut ca e monitorul de vina dar dupa ce l am schimbat, a mers iar cat a mers si a inceput sa se stinga din nou, dar nu se stinge cand il folosesc pentru chestii basic, cum ar fi google, sau aplicatii ușoare samp, se stinge dupa vreo 2 min dupa ce joc pe jocuri precum "little nightmares, sims, life Is strange etc." Am 2 cabluri care pot fi utilizare la calculator (hdmi si dvi-d)
Exista vreo rezolvare fara sa schimb placa video?

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Poate sa fie mai multe cazuri de se opreste, ai incercat sa scoti placa video si sa lasi doar placa video de pe placa de baza?
Daca tot asa face inseamna ca e placa.

| MadalinAlexandru a răspuns:

Scoate placa video și rulează cu placa de baza sa vezi dacă se mai stinge, dacă nu înseamnă ca s-a dus placa video