| MonoSee a întrebat:

De curand mi-am cumparat un telefon Samsung Galaxy S Duos II S7582, il am de 3 zile, merge ok nimic de reprosat, doar ca ieri am dezactivat "Date Mobile" pentru a nu-mi consuma net-ul(am net pe cartela). Cand am reactivat Date Mobile imi arata ca s-au activat. Problema apare atunci cand vreau sa sun pe cineva imi spune "Neinregistrat in retea". Am intrat in setari, am cautat toate retelele(a durat in jur de 5 minunte) si am selectat reteaua mea ( a durat in jur de 10 minunte sa se conecteze la retea) dar la fel aparea cand voiam sa sun pe cineva (" Neinregistrat in retea "). Am reporni telefonul si am urmat pasi de mai sus si a mers. Dar este putin deranjant sa pierzi in jur de 20-25 minunte sa te poti "inregistra" in retea.

Mentionez ca :

- Reteaua este Vodafone.

- Nu stiu daca din magazin are aceasta problema(era prima oara cand dezactivez Date Mobile).

- Cand incerc sa sun pe cineva si imi zice "Neinregistrat in retea" nu merge nici net-ul cu toate ca Datele Mobile sunt activate.

- Am activat "Conectare Automata" dar nu se conecteaza la nici o retea.

- Am abonament pe cartela.

- Telefonul NU este codat.

- Telefonul este nou.

Imi spuneti cateva sugestii pentru a remedia problema? Este posibil sa fie facuta o setare sau mai multe gresite? O fi cartela sau telefonul?

Funda + Vot!

1 răspuns:
| Mayuri a răspuns:

Ori cartela e defecta/demagnetizata, ori telefonul are probleme de soft. Aceeasi problema am avut si eu tot cu un Samsung cumparat de la VDF si l-am dus inapoi si am primit altul.