| Andrei900Boss a întrebat:

Salut TPU

de la update a aparut Windows.old se poate sterge? e din 2017.

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Bănuiesc că ai Windows 10 și PC-ul și-a făcut singur upgrade la ultima versiune (1709). Windows.old conține versiunea anterioară de Windows care ai avut-o înainte de upgrade. Se va șterge singura după 10 - 30 zile, timp in care poți evalua noua versiune iar daca nu ești mulțumit să te întorci la cea veche prin accesarea opțiunii "restabilire situație anterioară". După ce se șterge Windows.old nu mai poți reveni la vechea versiune.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cu Disk Cleanup.

| Andrei900Boss explică (pentru Lioana):

Mersi! am Windows 10 si merge ca sa il sterg se poate da Delete fara Disk Cleanup?

| Andrei900Boss explică (pentru Lioana):

Si am mai spus e 2017! nu se va sterge singur.
e facut Miercuri. 25 Octombrie 2017 21:56:51 si stiu ca ii Windows vechii, si mersi. am crezut ca am 2 Windows-urii. si da am dar e fisierul old cel vechii din Windows update.

| Lioana a răspuns (pentru Andrei900Boss):

Eu nu am încercat să-l șterg. Teoretic ar trebui să-l poți șterge pentru că nu are fișiere care rulează.

| NLS a răspuns:

Acele foldere se pot sterge cu Disk CleanUp (accesand optiunea din stanga jos... Clean up system Files, apoi selectand Windows Update Cleanup)
Teoretic se sterg singure, la 10 zile, si la 30, insa nu intotdeauna, asa ca daca te deranjeaza, poti apela la CleanUp.