| Timotey99 a întrebat:

am o problema si sper ca o pot rezolva.Acum 2 zile a aparut ultimul update la windows 10 build 10049 si am observat ca in Local Disk (Chappy unde e windows-ul instalat mi-a aparut folderul windows.old care am vazut ca ocupa 21 de gb.Ce sa fac e ca si cum as avea doua windows-uri instalate in acelasi timp.
Pot sa il sterg caci nu vrea sa ocupe aiurea in pc meu.

Dau funda! big grin

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai facut o instalare fara stergi Windowsul vechi si i-ai dat sa se instaleze unul nou.
Daca ai Windowsul in romana, uite:
Deschide Curatare disc facand clic pe butonul Start a butonului Start. In caseta de cautare, tasteaza Curatare disc, apoi, in lista de rezultate, fa clic pe Curatare disc.
Daca ti se solicita sa alegi o unitate, fa clic pe unitatea pe care tocmai ai instalat Windows, apoi fa clic pe OK.
In caseta de dialog Curatare disc, pe fila Curatare disc, fac clic pe Curatare fisiere de sistem.
Daca vi se solicita din nou sa alegi o unitate, fa clic pe unitatea pe care tocmai ai instalat Windows, apoi faclic pe OK.
Bifeaza caseta de selectare Instalarile Windows anterioare și orice alte casete de selectare pentru fisierele pe care doriti sa le stergi, apoi fa clic pe OK.
In mesajul care apare, fa clic pe Stergere fisiere.
Uite si alta metoda: https://www.youtube.com/watch?v=DPTvEhR6q7o

| Claudiusniper a răspuns (pentru Salontanul):

Te poti uita sa vezi daca este ceva valoros prin el, apoi il stergi.

| Salontanul a răspuns (pentru Claudiusniper):

Ce sa sterg? Eu n-am intrebat nimic. Cred ca ai gresit "adrisantul"! Mai uita-te!

| Claudiusniper a răspuns (pentru Salontanul):

Scuze.

| Salontanul a răspuns (pentru Claudiusniper):

Nu-i bai!