| paullicaaa a întrebat:

De mult vreau sa fac un vidieoclip dar nu stiu cum(scuze daca am scris gresit videoclip)
Ideea e ca nu stiu cum sa fac unul si am ogramada de filmulete deci cine imi zice cum sa fac unul sau imi da un site cu care sa fac unul primeste funda!(scuze daca am gresit categoria)

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Cauti pe net, mai bine pe youtube "Movie Maker tutorials".
Movie Maker este un program standard, pe care il ai in calculator, si care vine instalat cu windows-ul.
Este un program facut special pentru incepatori, extrem de usor de lucrat cu el, si daca vrei sa faci niste editari nu foarte majore, te sfatuiesc sa-l incerci.
Oricum, daca vrei sa lucrezi in programe mai profesioniste, invata totusi sa-l folosesti pe acesta, daca stii sa folosesti Movie Maker, o sa stii sa folosesti cat de cat si alte programe.
Porgrame de editare video pe care eu le folosesc:
1. Sony Vegas 10
2. Camtasia Studio
3. After Effects
4. Premier Pro.
In afara de camtasia studio 7, restul programelor sunt pentru utilizatori mai "avansati" in acest domaneiu, asa ca daca vrei sa lucrezi in celelalte, te sfatuiesc intai sa inveti sa lucrezi in movie maker si apoi camtasia, pana sa ajungi la restul.
Acum depinde si ce filmulete vrei sa faci.

| McCrush a răspuns:

Picasa3.6, este un program foarte usor de folosit! Daca ai nevoie de ajutor ai id-ul meu aici: alexxx.alex53

| pozeanimate a răspuns:

Cel mai simplu este movie maker
daca ai windows xp cautal in c programe files
daca ai windows 7 descarca-l de pe Microsoft